پیاده‌روی بزرگ‌ "بازماندگان‌ کربلا" در بقاع متبرکه چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری گفت: در روز اربعین حسینی مراسم پیاده روی بزرگ بازماندگان کربلا در بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود.

پیاده‌روی بزرگ‌

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن امیری  با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی اظهارداشت: مراسم پیاده‌روی بازماندگان از سفر کربلا طبق سال‌های گذشته در روز اربعین حسینی از مسیر امامزاده سلطان سبز‌پوش ناحیه غرب شهرکرد به طرف امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد برگزار، همچنین مشابه این برنامه در دیگر بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سفر زائران پیاده به کربلا موکب امامزادگان چهارمحال و بختیاری در محل عمود 1313 در ورودی کربلا برپا است،‌ افزود: کل اقلام مورد نیاز این موکب روز پنجشنبه به کربلا ارسال و نیروها برای برپایی موکب مستقر شدند و این موکب از فردا کار خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله‌الحسین(ع) را آغاز می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: در موکب امامزادگان چهارمحال و بختیاری 8 طلبه زباندان به زبان‌های فارسی‌، انگلیسی، عربی و اردو خدمتگزار زائران هستند همچنین برنامه‌هایی از قبیل برنامه‌های فرهنگی، دعا و روضه‌خوانی، اطعام و اسکان زائران در این موکب اجرا می‌شود.

امیری تشریح کرد: محل‌هایی در جوار بقاع متبرکه استان ویژه دریافت نذورات مردمی برای زائران اربعین حسینی تعیین شده که افراد می‌توانند نذورات خود را به این محل‌ها تحویل دهند تا صرف هزینه‌های موکب امامزادگان چهارمحال و بختیاری از جمله تهیه آب و خوراک زائران  شود.

خروج