خطیب نماز جمعه شهرکرد؛

سیزدهم آبان سرآغاز حرکت انقلاب اسلامی است

خطیب نماز جمعه شهرکرد گفت: سیزده آبان،سالروز تبعید حضرت امام خمینی(ره) سرآغاز یک حرکت نورانی به نام انقلاب اسلامی ایران بود.

سیزدهم آبان سرآغاز حرکت انقلاب اسلامی است

   به گزارش روابط عمومی حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهرکرد، اظهار داشت : بحث حضور مردم در صحنه جز ضرورت‌ها است ، در دین خدا مردم‌داری جز اولین اصول است، همه باید زمینه حضور مردم در عرصه را فراهم کنند، این زمینه‌سازی با رضایتمندی، تکریم، احترام به انتظارات بجای مردم و... فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: مسؤولان ارتباط با مردم، تکریم آن‌ها و... را جدی بگیرند که در غیر این‌صورت خودشان آسیب می‌بینند.

نکونام با اشاره به سیزدهم آبانماه، عنوان کرد: در آستانه یوم‌الله 13 آبان قرار داریم در این روز سه اتفاق مهم و تاریخی روی داده است، ابتدا شهادت دانش‌آموزان و دانشجویان در یورش نیروهای شاه در دانشگاه تهران، دیگری روز استکبارستیزی به جهت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و در نهایت سالروز تبعید حضرت امام خمینی(ره) که سرآغاز یک حرکت نورانی به نام انقلاب اسلامی ایران بود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری(ع) و نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) است، خاطرنشان کرد: جامعه باید آماده شود تا دوران غیبت امام عصر (عج) به پایان برسد.

وی اضافه کرد: نماز مسئله بسیار مهمی است که همه موارد ازجمله وقف، استکبارستیزی، زمینه‌سازی امامت امام عصر (عج) و... را دربرمی‌گیرد، جهاد مؤمن واقعی مگر با اقامه نماز در جامعه محقق نمی‌شود و هر کس بخواهد پای مکتب مهدویت بماند باید نماز را در زندگی‌اش جاری کند.

نکونام تصریح کرد: آن‌هایی که دائم در نمازند می‌توانند استکبارستیز باشند، وقف دائمی از خود به‌جا بگذارند، مال حلال کسب کنند و...، نماز انسان را باورمند به قیامت و ترسان از عذاب آخرت می‌کند.

خطیب نمازجمعه شهرکرد با اشاره به اینکه حافظ نماز به عهد خود با امام، ولی‌فقیه، خانواده، همکار و... خیانت نمی‌کند و حافظان نماز امین و رستگارند، باید با نمازهای جمعه، جماعت و... وحدت را تقویت کرد، تنبلی در نماز به سستی در وظیفه، جهاد و... می‌انجامد.


خروج